VIP MVA

VIrtuaalisen PiirrosMuotoVAlion eli VIP MVA:n saavuttanut aikuinen hevonen on rakenteellisesti sekä piirrustuksellisesti erinomainen ja sopii käyttötarkoitukseensa. Lisäksi tamma tai ori on kantakirjakelpoinen eli katsottu erinomaiseksi yksilöksi jatkamaan sukua. Myös ruunat voivat ansaita VIP MVA -arvonimen.

VIP MVA -arvonimen saavuttaneet hevoset:

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Kaikki
Uusin

Hevosen nimiPKK idArvonimen vuosi
Chirijiraden #PKK12112017
Duc Obscur #PKK18672017
Etupelko #PKK7962017
Eucarya Windigo #PKK18902017
Gin Jevdokija #PKK18462017
Gin Zheton #PKK18452017
Hazelnut Crust #PKK15922017
Henkien Kätkemä #PKK15662017
JB Easy Living #PKK21882017
JB Palette #PKK21442017
Last Wish #PKK20412017
ML Facilier #PKK15242017
Montalbano #PKK21612017
Mozaic v.d. Zelos #PKK20942017
Penrose Norine #PKK19722017
Riveera #PKK19582017
Sadan Merikeiju #PKK19162017
Teakettle Ghost #PKK16762017
Tranquille K #PKK16182017
Virmalan Viima #PKK19372017

Otsikko- ja koristeluvat © aksu / Anne / davis / Elisa / Java / Latu / nica / Possiikeri
Tekstit © PKK
Ulkoasu ja toteutus by Anne